ELİT TUR GÜNLÜK OTEL TURU

Günlük Kaplıca ve Günübirlik Termal Turları

ELİT TUR ile hafta içi ve hafta sonları günübirlik sağlık ve termal konusunda dünyaca tanınmış Denizli’ de bol oksijen ve doğal güzellerle iyi hissetmenin mutluluğunu sizler de yaşayın.

Stresten uzak beden ve zihni mümkün olduğunca dinlendirmek canlı, enerjik ve sağlıklı hissettirecek bir güne hazır mısınız ?

GÜNÜBİRLİK KAPLICA VE TERMAL OTEL TUR PROGRAMIMIZ

  • Sabah İzmir’den saat 06:00’da hareket.
  • 08:30’da Tesislerimize giriş.
  • Kahvaltı(Açık büfe sınırsız kahvaltı) 10:00’a kadardır.
  • Gün Boyu açık ve kapalı havuzlar, açık ve kapalı termal havuzlar, sauna, jakuzi, buhar banyosu, duşlar fiyat dahilindedir.
  • Akşam 18:00’de dönüş.
  • İsteğe bağlı olarak dönüş yolu üzerinde Nazilli’de meşhur KISMET PİDE’ de akşam yemeği ekstradır…

Elit Tur V.İ.P, Servis Taşımacılığı

GSM : (0530) 383 4151
info@elittur.net
elittur.net

İZMİR'DEN

GİDİŞ – DÖNÜŞ SERVİS

GÜNLÜK

OTEL TURLARI

10,000+

TUR

12

YILLIK DENEYİM

TERMAL HAVUZLARIMIZ

TERMOMİNARALLİ SU

KÜKÜRTLÜ MİNERALLİ ÇAMUR

» Günlük Termal Kaplıca Turu NEDİR ?
Mineralize termal suların ve bunlara ait çamurların, banyo, içme, solunum yolu ile kullanılması, ayrıca iklim kürü, fizik tedavi, rehabilitasyon, mekanoterapi, beden eğitimi, masaj, psikoterapi, diyet vb. yan tedavilerle birleştirilmesi ile oluşturulan kür uygulamalarının uzman hekim denetiminde yapıldığı sağlık tesislerine kaplıca denilmektedir. Bu önemli sağlık hareketi için turlarımız vardır.

Maden suyunun yer yüzüne çıktığı kaynağa kaynarca, maden sularından yararlanmak üzere kaynarcaların çevresinde kurulan tesislere de genel olarak kaplıca ya da ılıca denmektedir. Kaplıca sularından banyo ve içme kürleriyle yaralanılmaktadır. İçme kürü olarak yararlanılan kaplıcalara içmece de denilmektedir.

Kaplıca teriminin kökeni kaynarcanın üzerine hamam yapılması nedeniyle türetilen “kaplı ılıca” terimidir

» KAPLICA VE TATİL
Kaplıca bir sağlık turizmidir. Özellikle son yıllara hızla gelişen bu Turizm tesisleri sayesinde kaplıca ile tanışan insanlar bu suların vücutlarına verdiği rahatlığı keşfetmişlerdir. Senede en az iki defa kaplıca kürü alan orta yaş grubu insanların senenin diğer aylarını daha rahat ve konforlu geçirdiklerini söylemişlerdir.

Bu amaçla seçilecek konaklama yerlerinin ve kullanılan kaplıca banyolarının fiziksel ve hijyen özelliklerine çok dikkat etmek gerekir.
sağlıksız koşullarda ve genellikle hijyen koşullarına uyulmadan hazırlanan banyolarda şifa yerine hastalıklarla karşılaşılabilir.
Özellikle umumi olarak kullanılan ve termal suların mineral özelliklerini nötralize etmemek için dezenfektan tatbik edilmeyen ve toplu girilen havuzlarda birçok cilt, kulak ve göz rahatsızlıkları meydana çıkabilir. Bunu için mümkün olduğu kadar Termal Havuzların kişiye ( aileye ) özel olması tercih edilmelidir.

» TEDAVİ MEVSİMİ
Genel olarak ifade etmek gerekirse, kaplıca tedavisinin mevsimi yoktur. Ancak gelenekler, bu konuda bir mevsim yaratmıştır. Daha doğrusu, kişi, kendine uygun bir zaman seçmekle birlikte en uygun mevsim ve zaman İLKBAHAR ve SONBAHAR’dır. Romatizmalılar, nevraljiler, ve şeker hastaları için yaz ayları, mide, bağırsak, karaciğer ve sinirle ilgili hastalıklar için de ilkbahar ve sonbahar ayları daha uygun mevsimdir.

Kaplıca bir hamam değildir. Şifa gücüne sahip yeraltı su kaynağı ve birer sağlık yurdudur. Bu nedenle, o kaynaktan fışkıran suların nasıl ve nerelerde kullanıldığını oralara gidenlerin biraz olsun bilip öğrenmelerinde her zaman yarar vardır.Ülkemiz ikliminin sertliği nedeniyle, ayrıca her kaplıcada kaloriferli otellerin olmayışı yüzünden insanlarımız, kaplıcalara çoğunlukla yaz aylarında gitmeyi tercih etmektedir. Kaplıcada sabun ve benzeri temizleyici kullanmayınız. Tedavinin etkisini azaltır. Sıcak havuza yavaş yavaş girmeli, su içinde olabildiğince hareketsiz kalmalıdır.

DETAYLI İLETİŞİM / REZERVASYON İÇİN